خانه فرهنگ مشارکتی سیحون

برخی دوره های ما

مرکز آفرینش‌های هنری سیحون

  /  مقالات   /  بهترین آموزشگاه موسیقی اندرزگو
آموزشگاه موسیقی سیحون

بهترین آموزشگاه موسیقی اندرزگو

علاقه مندان به یادگیری موسیقی همیشه به دنبال پیدا کردن بهترین آموزشگاه موسیقی هستند. جایی که آنها را سریع تر به آرزوهایشان برساند و شیوه‌ی درست نوازندگی یا خوانندگی را به آنها آموزش دهد.

آموزشگاه های زیادی در تهران وجود دارند که ادعای بهترین بودن را دارند. کمی غیر منطقی به نظر میرسد که همه‌ی این آموزشگاه ها بهترین باشند. چون واژه‌ی بهترین به تعداد محدودی از یک کل اختصاص می‌‍یابد.

بسیاری از علاقه مندان به موسیقی در منطقه 1 تهران به دنبال پیدا کردن بهترین آموزشگاه موسیقی اندرزگو یا قیطریه هستند. در این مقاله قصد داریم مشخصات یک آموزشگاه خوب و تخصصی را به شما بگوییم. و یکی از آموزشگاه های مطرح تهران در منطقه 1 را به شما معرفی کنیم.

سابقه آموزشی

رسیدن به درجات بالا در یک امر به تمرین و گذراندن زمان بستگی زیادی دارد. هرچه تجربه ی مدیران یک آموزشگاه بیشتر باشد، روند آن مجموعه قطعا مثبت بوده و این روند، تاثیر مستقیم بر هنرجو دارد.

در یک آموزشگاه موسیقی باسابقه، شما قربانی آزمون و خطاهای مدیران نخواهید شد. مدیر خوب یک مجموعه را با اصول درست پیش میبرد، اساتید باتجربه و مجرب را در مجموعه به کارگیری میکند و این سیستم درست، نتیجتا منجر به پرورش هنرجویان قوی میشود.

پس نکته ی مهم اول برای انتخاب بهترین آموزشگاه موسیقی، تجربه و سابقه‌ی آموزشی است. اگر به دنبال پیدا کردن یک موسسه آموزشی مطمئن هستید، اول از همه در مورد سابقه اش پرس و جو کنید. بعد از مطمئن شدن از سابقه مثبت، میتوانید به سراغ مسائل دیگر بروید و آنها را لحاظ کنید.

تجهیزات

یکی دیگر از مسائل مهم که باید حتما به آن توجه کنید تجهیزات و محیط آموزشگاه است. آموزش موسیقی نیاز به تجهیزات و وسایلی دارد. بدون این وسایل، یادگیری موسیقی عملا غیرممکن است. اگر برای آموزش ساز خاصی به آموزشگاه مراجعه کردید، آموزشگاه باید آن ساز را موجود داشته باشد. ابزارهایی که در کنار نوازندگی به کار می‌آیند مثل پایه نت، پدال و دیگر تجهیزات تخصصی هر ساز، از واجبات آموزش موسیقی است.

پس از بررسی سابقه آموزشگاه، به این نکات توجه کنید. محیط آموزشگاه را ببینید و با دیگر آموزشگاه ها مقایسه کنید.

اساتید برجسته

آموزشگاه خوب، با استاد خوب معنی پیدا میکند. هرچقدر هم که یک آموزشگاه مجهز و با سابقه باشد، اگر استاد خوبی نداشته باشد شما را به جایی نمی‌رساند.

راه های زیادی برای شناسایی یک استاد خوب وجود دارد. اولین و ساده ترین راه شناختن استاد از هنرجویانش است. استادی که توانایی آموزش دادن را به خوبی بلد باشد، حتما هنرجویانی دارد که به خوبی ساز می‌زنند. با پرس و جو و صحبت با هنرجویان قبلی این استاد میتوانید تا حد خوبی به این اطلاعات دست پیدا کنید.

ممکن است کسی به خوبی ساز بزند یا توانایی خیره کننده ای در آواز خواندن داشته باشد. اما نتواند آن توانایی را به خوبی منتقل کند. این شخص نمیتواند استاد خوبی برای شما باشد. بیان شیوا و انتقال مفاهیم از ویژگی های یک استاد خوب و خبره است.

 توضیحاتی که در بالا گفته شد تا حد خوبی شما را برای یافتن آموزشگاه مناسب راهنمایی میکند. اما قصد داریم در ادامه بهترین آموزشگاه موسیقی اندرزگو را به شما معرفی کنیم.

آموزشگاه موسیقی سیحون

سیحون در پاییز سال 1394 فعالیت خود را شروع کرد. از ابتدای کار بر این عقیده بود تا بهترین خدمات آموزش موسیقی را در تهران ارائه دهد و رفته رفته به این مهم دست پیدا کرد.

دلایل زیادی این موفقیت را به وجود آورده. اولین دلیل وجود هنرجویان و هنردوستانی بود که راه را به ما نشان دادند و ما را در طی کردن این مسیر کمک کردند. در ادامه کار با سنجیدن نیاز مخاطبان خود، سیحون دست به تغییرات زد و امکاناتی را برای مخاطبان خود ایجاد کرد تا به بهترین شکل رسالت خود را به انجام برساند.

مشاوره رایگان

داشتن چشم انداز از مسیر پیش رو حق هر هنرجویی است که سیحون را انتخاب میکند. کسی که در ابتدای راه آموزش موسیقی قرار دارد، قطعا آگاهی درستی از مسیر ندارد. به همین دلیل یک جلسه مشاوره رایگان پیش از شروع دوره برای هنرجویان در نظر گرفته شد. در این جلسه، هنرجو میتواند سوالات خود را با استاد مورد نظر مطرح نماید و پس از این تصمیم به انتخاب بگیرد.

کلاس خصوصی

هنردوستان زیادی به علت نداشتن وقت، از آموختن هنر موسیقی محروم میمانند. سیحون با در نظر گرفتن چنین شرایطی امکان برگزاری دوره ها را در منزل هنرجویان فراهم کرد. به این ترتیب، مخاطبان سیحون، نیازی به پیمودن مسیرهای طولانی ندارند و میتوانند آموزش موسیقی را در منزل خود تجربه کنند.

آموزش آنلاین

شرایط پیش  آمده در دوران شیوع کرونا، اجتناب کردن از محیط های شلوغ را بیش از قبل واجب کرد. سیحون به فکر سلامت هنرجویان خود بوده و امکان برگزاری دوره ها به صورت آنلاین را فراهم کرده. در این روش، هنرجو میتواند از طریق نرم افزارهای تماس تصویری با استاد خود در ارتباط بوده و آموزش های لازم را از این طریق،دریافت کند.

ارسال یک نظر