آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم

90000 تومان
آموزش آهنگسازی و تنظیم

درباره این دوره

آهنگسازی و تنظیم

در ۴۰ سال اخیر اکثر موزیک‌هایی که میشنویم، توسط نرم افزارها ساخته میشوند. جایگزینی یک لپ تاپ  به جای همه‌ی آن تجهیزات گران قیمت و دست‌و‌پاگیر موجود در استودیوهای قدیمی، باعث شده که فرایند آهنگسازی و تنظیم، دستخوش تغییراتی نسبت به گذشته شود. اما آهنگسازی هنوز هم بر پایه علم و اصول خود استوار است و آهنگسازان برتر با دانستن این نکات و تسلط بر مفاهیم پایه ای موسیقی اقدام به خلق آثار جاودانه میکنند.

آهنگساز شدن راهی یک شبه نیست و نباید انتظار داشته باشید که در مدت کمی این توانایی را به دست بیاورید. این کار نیاز به تمرین و پشتکار دارد و باید به صورت مستمر و اصولی پیگیری شود.

دوره آهنگسازی و تنظیم در بساری از آموزشگاه های موسیقی معتبر تهران تدریس میشود. اما همه‌ی این آموزشگاه ها استانداردهای لازم جهت برگزاری این دوره را ندارند.

آموزشگاه موسیقی سیحون به عنوان بهترین آموزشگاه موسیقی منطقه ۱ تهران، به تازگی اقدام به برگزاری دوره های تخصصی آهنگسازی و تنظیم نموده است.

این دوره همه ی مطالب مربوط به آهنگسازی و تنظیم که برای یک هنرجوی تازه وارد لازم است را ارائه میدهد.

با شرکت در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم سیحون، شما نیاز به هیچ دانش قبلی از موسیقی و مباحث مربوط به آن ندارید. همه چیز از صفر تا صد به شما آموزش داده میشود.

سرفصل های دوره

دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم سیحون شامل چه سرفصل‌هایی می‌شود؟

  1. تئوری موسیقی

یادگیری تئوری موسیقی برای هر موزیسین در هر سطح از آگاهی، لازم و ضروری است. تئوری موسیقی شامل نکات ابتدایی برای خواندن و نوشتن و تعیین قراردادها د موسیقی میشود و موزیسین را با خط و زبان مشترک موسیقی آشنا میکند.

۲. سازشناسی

شناخت سازها و خصوصیات صوتی آنهابرای نوازندگان یک ساز و آهنگسازان امری ضروری است. آهنگساز، نت های هر ساز را مینویسد، پس باید نسبت به شرایط آن ساز، هماهنگی آن ساز با دیگر سازها و خصوصیات صوتی آنها اشراف داشته باشد. این دانش در انتخاب ساز و چینش آن در موسیقی کمک میکند.

۳. هارمونی

علم هارمونی برای یک آهنگساز و تنظیم کننده از نان شب واجب تر است. هارمونی علم تشکیل موسیقی چند صدایی است. آکورد ها و گام ها محورهای اساسی بحث هارمونی هستند. هنرجو در این بخش می‌آموزد که تنالیاته اصلی آهنگ چطور تشکیل میشود و ۀکوردها چه نقشی در این فرایند دارند. یادگیری با مثال های عملی و به صورت پروژه محور، میتواند در این بخش بسیار موثر و مفید باشد.

۴. سلفژ

آهنگسازی، علم و مهارت کار کردن با اصوات است. همانطور که کلمات مصالح کار یک نویسنده هستند، اصوات هم مصالح ساخت یک موسیقی برای آهنگساز هستند. یادگیری خوانش و درک هر یک از این صداها در قالب مهارتی به نام سلفژ به هنرجویان آموزش داده میشود. با یادگیری سلفژ شما خواهید توانست، صدادهی نت ها را بسناسید و آن نت ها را بخوانید. سلفژ در آموزش آواز نیز از بخش های اصلی و جدانشدنی است.

۵. آموزش نرم‌افزارهای آهنگسازی

یک آهنگساز امروزی باید توانایی کار با نرم افزارهای روز موسیقی را داشته باشد. زمان استفاده از دستگاه ها و سخت افزارهای گران قیمت به اتمام رسیده و امروز همه ی فرایند آهنگسازی و تنظیم در محیط یک نرم افزار صورت میگیرد. به این نرم افزارها DWA گفته میشود. در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم سیحون شما به طور کامل با نرم‌افزارهای تخصصی آهنگسازی مثل Qubase و پلاگین های کاربردی آن آشنا خواهید شد و کار با VST ها را به طور کامل خواهید آموخت

مدرس دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم

حمیدرضا رضایی استاد آهنگسازی و تنظیم آموزشگاه موسیقی سیحون هستند و در این دوره به طور کامل مباحث مربوط به این درس را به شما هنرجویان عزیز ارائه خواهند داد.

 

نقد و بررسی

البته ما در اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر فوق العاده شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

0 دارای امتیاز 0 از ۰ امتیازات

5ستاره ها 0

4ستاره ها 0

3ستاره ها 0

2ستاره ها 0

1ستاره ها 0