آموزش دف

آموزش دف

90000 تومان
دف دف

درباره این دوره

سازشناسی دف

دَف، یکی از سازهای کوبه‌ای در موسیقی ایرانی است که شامل حلقه‌ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند و با ضربه‌های انگشت می‌نوازند. این ساز از سازهای ضربی ایرانی شبیه به دایره ولی بزرگ‌تر از آن و با صدای بم‌تر است.

ساز دف از آلات موسیقی ایران باستان و کشورهای همجوار است. این ساز از ابزار موسیقی کوبه ای است که با ضربات دست نواخته می‌شود. دف معمولاً از پوست حیوانات ساخته می‌شود. دف دارای یک قاب چوبی،زنجیر و پرده ای از پوست حیوانات است.

در زمان‌های قدیم برای اینکه این ساز طنین بیشتری داشته باشد، روی کلاف اصلی آن پوست آهو کشیده می‌شد. این ساز هزاران سال پیش طراحی شده و در مجالس شادی از آن استفاده می‌شده است. در صورتی که علاقه‌مند به خرید دف هستید و می‌خواهید با آخرین قیمت دف آشنا شوید، باید در وهله اول با اجزای مهم این ساز آشنا شده تا بتوانید متوجه علت تفاوت قیمت در زمان خرید ساز دف در انواع مختلف باشید.

دوره آموزش دف

دف ، سازی ریتمیک است و آموزش آن به مفهوم ریتم گره خورده است. پرچه هر یک از آموزشگاه های موسیقی این ساز را به روش مخصوص خود تدریس میکنند، اما مباحث اصلی در آموزش دف، تقریبا شبیه است.

علاوه بر توانایی نواختن از روی نت‌ها هر نوازنده بایستی بتواند ریتم‌های شنیده شده را صرفا از راه گوش روی ساز خود پیاده کند. همچنین باید توانایی تکنوازی و بداهه نوازی و همراهی با سایر سازها و اصول هم نوازی در ارکستر را بیاموزد. در این سطح علاوه برنواختن قطعات مختلف از روی نت شما با اصول اولیه بداهه نوازی و نواختن از طریق گوش آشنا خواهید شد، تمرین‌های تعاملی و دو نفره استاد با شما به‌صورت سوال و جواب‌های ریتمیک به‌مرور در شما توانایی و اعتماد بنفس لازم را برای تکنوازی و بداهه نوازی ایجاد خواهد کرد. نواختن و همراهی یک ساز ملودیک را در مراحل پیشرفته‌تر خواهید آموخت بعد از این مرحله با حضور در ارکسترهای صدای مهرورزان و کلاس‌های گروه نوازی شما با اصول نوازندگی در ارکستر آشنا می‌شوید. در طول دوره آموزش دف با برگزاری کنسرت‌های هنرجویی این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم تا آموخته خود را محک بزنید و اعتماد بنفس لازم برای اجرا در حضور جمع را بدست آورید.

 

نوازندگان مشهور دف

از نوازندگان به نام دف در ایران می‌توان بیژن کامکار و مسعود حبیبی را نام برد. هژار زهاوی از نوازندگان بنام بین‌المللی است.

 

نقد و بررسی

البته ما در اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر فوق العاده شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

0 دارای امتیاز 0 از ۰ امتیازات

5ستاره ها 0

4ستاره ها 0

3ستاره ها 0

2ستاره ها 0

1ستاره ها 0

اعضا

البته ما در اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر فوق العاده شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

تعداد کل دانش آموزان در درس