آموزش گیتار

آموزش گیتار

90000 تومان
دسته بندی ها
دیدگاه ها
گیتار زدن

درباره این دوره

آموزش گیتار از مبتدی تا پیشرفته

 

فرا گرفتن گیتار برای نوآموزان کار سختی به نظر می‌رسد. البته که فرا گرفتن هر ساز، سختی خاص خود را دارد، اما داشتن یک استاد ماهر و با تجربه میتواند سختی این مسیر را برای شما هموار کند. آموختن دوره های موسیقی بدون داشتن یک استاد که به شما مسیر درست را نشان دهد، تقریبا غیر ممکن است.

شاید به شما پیشنهاد داده باشند که گیتار را به صورت خودآموز فرا بگیرید. اما باید گفت فرا گرفتن گیتار به صورت خودآموز معایبی دارد که ممکن است اثرات بدی بر نوازندگی و حتی سلامت دست‌های شما داشته باشد. و در دراز مدت باعث دلزدگی شما از ساز گیتار شود.

اگر شما روش غلطی را برای فرا گرفتن گیتار در پیش بگیرید، سخت میتوان آن را اصلاح کرد و روش درستی را جایگزین آن کرد. همچنین اشکالات نوازندگی میتواند باعث به وجود آمدن مشکلات جسمی در دست ها و کمر شما شود و ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به سلامت شما وارد بیاورد. بنابرین آموزش گیتار از یک استاد با تجربه میتواند مسیر شما را در یادگیری گیتار هموار کند.

 

آموزش گیتار چه مراحلی دارد؟

اساتید مختلف متدهای مختلفی برای تدریس دارند که گاه با هم متفاوت است. اما اصول اولیه یادگیری گیتار در تمام کلاس ها مشترک است.

نحوه ی نشستن و دست گرفتن ساز یکی از نکاتی ست که هنرجویان گیتار در شروع راه با آن درگیر خواهند شد. استاد گیتار، طرز صحیح نشستن با گیتار را به شما آموزش خواهد داد. شما یاد میگیرید به نحوی پشت ساز بنشینید که تسلط کافی بر ساز داشته باشید. همچنین نشستن شما باید به گونه ای باشد که به کمر یا دست شما آسیبی وارد نشود.

فرم دست راست و دست چپ برای نوازندگان گیتار کلاسیک از یک الگوی مشخص پیروی میکند و کمی متفاوت از گیتار آکوستیک و گیتار الکتریک است. تمرین روزانه و دقت به توضیحات و درس های استاد میتواند به مرور زمان فرم دستانتان را به حالت استاندارد نزدیک کند.

نت خوانی و اجرای نت‌ها روی سر دسته از اولین مراحل نوازندگی به صورت جدی است. شما ابتدا با درس های تئوری موسیقی آشنا شده و نت ها را خواهید شناخت. پس از این مرحله قواعد انگشت‌گذاری برای اجرای صحیح نت ها و همچنین تمرین پیوسته ی تئوری موسیقی به هنرجویان گیتار کمک میکند تا با مسائل پیشرفته‌تر آشنا شوند.

آموزش گیتار اندرزگو

آموزشگاه های موسیقی بسیاری در سطح تهران وجود دارد که آموزش گیتار و سازهای دیگر را ارائه میدهند. باید در نظر داشت که همه‌ی این آموزشگاه ها خدمات خوبی به هنرجو ارائه نمیدهند. متاسفانه آموزش های بدون پایه تئوریک و صرفا جهت نواختن چند قطعه معروف پاپ، این روزها جای خود را در بحث آموزش باز کرده. و باز هم متاسفانه، افرادی که اطلاعات لازم در این زمینه ندارند گاه در دام چنین آموزشگاه هایی افتاده و وقت و هزینه خود را صرف آموزش های بی پایه و اساس میکنند. لازم است بدانید آموزش هر ساز باید در کنار نکات عملی، آموزش های تئوری را هم شامل شود. البته باید از تئوری محض هم دوری کرد چرا که برای مخاطب کاربردی نخواهد بود. آموزشگاه موسیقی سیحون از بهترین آموزشگاه های موسیقی اندرزگو و تهران است که آموزش گیتار را مطابق با متد صحیح و استاندارد روز دنیا و توسط استاد با تجربه به هنرجویان منتقل میکند.

استاد مهیار منفرد زاده

یکی از اساتید برجسته‌ی گیتار در تهران جناب آقای مهیار منفرد هستند که بیوگرافی ایشان را در زیر میبینید:

مهیار منفرد متولد ۱۳۶۶ است.از سال ۱۳۸۰ با ساز گیتار فراگیری موسیقی را شروع کرده است .دانش آموخته کنسرواتوار موسیقی تهران گرایش آهنگسازی است .در محضر اساتید موسیقی همچون:مارینا آقابکیان،کلارابوکوچاوا،هماسادات افسری،سرژیک میرزاییان،روبرتو آلبارو لوراتو،ایلیا منفرد،احسان فرامرزی پور و… آموزش دیده است .

دانش آموخته دوره فشرده تحلیل موسیقی جز در مستر کلاس روبرتو آلبارو لوراتو

دانش آموخته Course آنلاین دوره پردازش صدا از دانشگاه Berklee آمریکا

برنده جایزه بهترین موسیقی متن فیلم برای آهنگسازی فیلم Laura از جشنواره جهانی Madrid Filmfest International

همکاری بعنوان نوازنده و آهنگساز با هنرمندانی همچون: ایلیا منفرد،محمد راد،محمد زارع،میثم معافی،نادر مسچی،سیاوش اسداللهی و…

سابقه همکاری با آموزشگاه های سطح شهر تهران(هنر پارسه،سرودمهر،پرستو،آکورد،سفیر پارسیان،کهکشان و…)

سابقه تدریس در کنسرواتوار موسیقی تهران(تئوری موسیقی،سلفژ و نوازندگی گیتار)

در حال حاضر همکاری با آموزشگاه موسیقی شمیم،آکادمی آواز ایلیا منفرد،سرودمهر،هنرپارسه

آموزش گیتار

آموزش گیتار با مهیار منفرد

معرفی استاد آموزش گیتار سیحون

در این دوره مدرس آموزش خود را با نت خوانی شروع می کند . در ادامه به یادگیری انگشت گذاری روی سیم ها خواهد پرداخت و آکوردها و تکنیک های مختلف را به شما می آموزد .

 

این دوره در هر ترم شامل ده جلسه نیم ساعته است . روزهای یکشنبه و از ساعت ۱۴ برگزار می گردد.

نکات آموزشی گیتار از زبان استاد مهیار منفرد:

نقد و بررسی

البته ما در اولین گام برای ایجاد تجربیات کاربر فوق العاده شروع می کنیم: درک آنچه مردم انجام می دهند، فکر می کنند، می گویند، و احساس می کنند. در این ماژول شما یاد خواهید گرفت که در طول یادگیری چگونه یک ذهن باز داشته باشید.

0 دارای امتیاز 0 از ۰ امتیازات

5ستاره ها 0

4ستاره ها 0

3ستاره ها 0

2ستاره ها 0

1ستاره ها 0